بیت کوین
کاربرد مینی کامپیوترها در استخراج ارز دیجیتال

ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

در این روزها، اصطلاحات و مفاهیمی درارتباط با ارزهای دیجیتال بر سر زبان‌ها افتاده است. به دلیل جهش خیره کننده بیت کوین و افزایش تقاضا ، بسیاری به بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتالی روی آورده‌اند. برای بسیاری از ما بازار رمزارزها و مفاهیم دنیای بلاکچین تازه است. می‌خواهیم با بیانی ساده به سوال «ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟» با هم پاسخ دهیم.

تفاوت ارز دیجیتال و پول کاغذی

در آینده نیازی به داشتن پول کاغذی نیست یا نیازی نیست پول خود را در بانک نگهداری کنید. ارزهای دیجیتال همه چیز را تغییر می‌دهند. رمزارزهای دیجیتالی براساس فناوری بلاکچین و علم رمزنگاری طراحی شده‌اند. این رمزارزها در اختیار هیچ کس نیستند و امکان تقلب یرای شخصی وجود ندارد. در حقیقت بلاکچین ، این رمزارزها را شفاف و نفوذناپذیر کرده است. ارزهای دیجیتالی را می‌توان بدون دخالت شخص سومی در بین افراد دارنده ارز دیجیتالی جابجا کرد. افراد با استفاده از کیف های پول‌ دیجیتال به آسانی می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای از رمزارزهای خود نگهداری کنند. برخی از این ارزها از طریق فرایند استخراج یا ماینینگ به وجود می‌آیند.

ماینرها

در ماینینگ، با استفاده از ماینرها میتوانبم ارز دیجیتال را استخراج کنیم. برای انجام هر تراکش ماینرها فرایند محاسباتی را انجام می‌دهند و در ازای آن پاداش می‌گیرند. دو رمزارز اتریوم و بیت کوین از جمله ارزهای دیجیتالی هستند که طی فرآیند ماینینگ استخراج می‌شوند. تنها 21 میلیون بیت کوین وجود دارد که تمام آن‌ها تا سال 2140 استخراج خواهند شد. برخی از ارزها نیز نیازی به استخراج ندارند و تعداد آن‌ها کاملا مشخص است.

تفاوت ارزهای دیجیتال با پول نقد
کیف پول ارزهای دیجیتال

مزایای رمز ارزها در مقابل پول کاغذی

 ارزهای دیجیتالی قابلیت بازگشت ندارند. هنگامی که یک تراکنش در شبکه بلاکچین صورت می پذیرد، امکان برگشت آن وجود ندارد. مزیت بعدی مخفی بودن هویت در بلاکچین است. تنها فقط آدرس عمومی کیف پول (مانند شماره کارت های بانکی) و مقدار موجودی آن قابل رویت است. ارزهای دیجیتال سرعت و امنیت بالایی دارند. می توانیم ارزهای دیجیتال را از هر نقطه به نقطه دیگر در جهان منتقل کرد.

 از کجا می‌توانیم ارز دیجیتال بخریم؟

با مراجعه به صرافی های ارز دیجیتال می توانیم عملیات خرید را انجام دهیم. از جمله این صرافی ها میتوان به نوبیتکس اشاره کرد. از دیگر امکانات نوبیتکس باید به بازار 24 ساعته فعال و اپلیکیشن موبایل برای خرید و فروش رمزارزهای دیجیتالی اشاره کرد. پیشنهاد می‌کنم همین حالا به نوبیتکس سر بزنید و نیم نگاهی به دنیای آینده داشته باشید.

استخراج با استفاده از Cpu/Gpu

ضعیف‌ترین سخت‌ افزار برای استخراج ارز دیجیتال کامپیوتر شماست. از لحاظ تئوری شما می‌توانید از کامپیوتر خود برای ماین کردن استفاده کنید، اما از لحاظ عملی cpu دستگاه تحمل رقابت با دستگاه‌هایی که به طور ویژه برای استخراج ساخته شده‌اند را هرگز نخواهد داشت.

شما می‌توانید با افزودن سخت‌افزارهای گرافیکی مثل کارت گرافیک که دارای واحدهای پردازنده است، هش ریت کامپیوتر خود را افزایش دهید و بهبود ببخشید GPU برای پردازش محاسبات این توان پردازشی بالای کارت‌های گرافیک باعث شده است که برای محاسبات هش بلاک برای تراکنش نیز مناسب باشند

مینی کامپیوترها و ارزدیجیتال

استخراج بیت کوین در مقایسه با سال ۲۰۰۹، توسط کامپیوترهای خانگی بسیار تغییرکرده است. این روزها، در کابرد خانگی برای استخراج ارز دیجیتال بسته به نوع ارز دیجیتال می توانیم از مینی کامپیوترها استفاده کنیم. مینی کامپیوتر tm200 می تواند گزینه مناسبی برای این امر باشد.

ترید کردن ارزدیجیتال و مینی کامپیوتر ها

بسته به نوع ارز دیجیتالی که در اختیار دارید می توانید از مینی کامپیوترها استفاده کنید. به طور مثال با تین کلاینت 5070 پنتیوم در ترید ارز دیجیتال می توانیم به سه تصویر هم زمان دسترسی داشته باشیم. تین کلاینت 5070 extended دسترسی به 6 تصویر را به طور همزمان برای ما فراهم می کند. در مقاله بعدی توضیحات بیشتری را در مورد ترید کردن براتون ذکر میکنیم.