سرور های مناسب برای مجازی‌سازی
معرفی سرورهای مناسب جهت فعالیت‌های مجازی‌سازی (Virtualization)

مجازی‌سازی سرور ها از سال 2001 برای سازمان‌ها و بسیاری از شرکت‌ها در دسترس قرار گرفت و مزایای ملموس بسیاری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط به دنبال داشت. تقریبا به طور متوسط 31% سرورهای امروزی مجازی هستند. استفاده موثر از منابعی که در چرخه پردازنده قرار دارند و دسترسی به بخش محاسباتی حافظه RAM سریع تر انجام می‌گیرد، اجرای مجازی‌سازی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط می‌تواند مفید باشد. در این شرایط به صورت خودکار مشتریان هم هزینه‌ها را کاهش می‌دهند، زیرا اطلاعات کمتری از آنان بر روی سرور فیزیکی قرار می‌گیرد و در نهایت هم هزینه‌های عملیاتی و تعداد سرورها با کاهش رو به رو می‌شوند. در این میان استفاده از زیروکلاینت ها به شدت توصیه می‌شود. چرا که استفاده از زیروکلاینت در شبکه، موجب صرفه‌جویی در بسیاری از هزینه‌ها می‌شود. سرورهای HPE ProLiant از جمله سرور اچ‌پی مدل TM200 Enterprise، قابلیت مجازی‌سازی سازمان شما را دارد تا با دسترسی به برنامه‌های جدید نیاز شما را برآورده کنند.

راهکارهای ارائه شده HPE برای مجازی‌سازی

  • راهکار ارائه شده HPE برای Microsoft Windows Server 2012 Hyper-V یک پلت فرم مجازی ساز است که قابلیت مقیاس‌پذیری برای کسب و کارهای کوچک تا متوسط را دارا می‌باشد. از ویژگی‌های این پلتفرم این است که می‌تواند در بزرگترین حجم کاری شما، اجرا شود در عین حالی که صرفه جویی مالی زیادی در قبال سخت‌افزار، نرم‌افزارهای با مجوز، تعمیر و نگهداری را خواهید داشت.
  • راهکار دیگر HPE برای VMware vSphere است که به شما اجازه محاسبات در محیط ابری و نظارت عملیات را می‌دهد. در این محیط مجازی شما دسترسی بالا به پلتفرم، افزایش کارایی و استفاده مناسب از ظرفیت ارائه شده را خواهید داشت.

حداقل سخت‌افزار موردنیاز

  • پردازنده: 1 یا 2 پردازنده Intel Xeon
  • حافظه: 64 گیگابایت تا 256 گیگابایت
  • ذخیره‌ساز: 10 تا 50 گیگابایت VM
  • شبکه: کارت شبکه 4 پورت 1 گیگابیتی

سرورهای مناسب برای راه‌حل‌های مجازی‌سازی

سرور اچ‌پی مدل TM200 Enterprise

سرور اچ‌پی مدل TM200 Base